Jak dobrać odpowiedni stempel?

Niezależnie od branży producenci starają się przykuć naszą uwagę różnego rodzaju bardziej lub mniej innowacyjnymi rozwiązaniami. Zjawisko to nie omija niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej pieczątek. Czas, gdy wszystkie ze stempli wyglądają tak samo już dawno minął. Co aktualnie polecają producenci?

Pieczątki dostosowane do potrzeb

Mimo swojej niezaprzeczalnej funkcjonalności klasyczne prostokątne stemple posiadają określone ograniczenia. Przede wszystkim nie mamy możliwości zawarcia na nich bardzo dużych ilości informacji lub bardzo długich ciągów liter i cyfr. Ma to duże znaczenie dla części przedsiębiorców, którzy zmagają się z:

  • bardzo długimi adresami siedziby,
  • bardzo długimi nazwami firmy.

Oraz dla tych, którzy chcą na pieczątce zawrzeć NIP, REGON lub m.in. takie dodatkowe informacje jak adres filii firmy. Szczęśliwie rozwiązaniem są inne rodzaje pieczątek. Współcześnie producenci oferują takie rozwiązania jak:

  • znane wszystkim klasyczne prostokątne pieczątki,
  • pieczątki o przedłużonej szerokości tzw. podłużne,
  • pieczątki w kształcie kwadratu.

Każda z tych pieczątek odznacza się własną specyfiką i może odnaleźć zastosowanie w różnorodnych przedsiębiorstwach. Czym różnią się od siebie poszczególne rozwiązania? Jaki rodzaj stempla powinniśmy wybrać?

Wybór odpowiedniego stempla

Jeżeli chcemy na staplu zawrzeć długi ciąg liter lub cyfr w jednej linii powinniśmy zainwestować w stempel przedłużony. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie informacje będą zawarte w rzędzie w sposób czytelny i estetyczny. Tego rodzaju modele charakteryzują się szerokością nawet siedmiokrotnie większą, aniżeli wysokość.

Jeżeli jednak posiadamy dużą ilość informacji do zawarcia, m.in więcej niż jeden adres, które mogą być odbite w większej ilości linii powinniśmy zdecydować się na stempel kwadratowy. Największe oferowane przez producentów pieczątki kwadratowe www.doktortusz.pl/pieczatki mogą odbić do dziesięciu linii tekstu. Dlatego też przed dokonaniem zakupu należy się dokładnie zastanowić oraz określić oczekiwania.