Jaka drukarka do domu?

Drukarka jest urządzeniem, którego brak przy komputerze znacznie utrudnia wygodne korzystanie z niego. Nic zatem dziwnego, że nawet w domu, gdzie statystycznie drukuje się znacznie mniej niż w pracy, wiele osób chciałoby mieć takie urządzenie. Powstaje tylko pytanie, jak kupić dobrą drukarkę do domu?

Uniwersalność zastosowań

Wiele osób uważa, że najważniejszą cechą każdej domowej drukarki, jest jej niska cena. Jest to po części prawda, lecz jest to tylko jedna z wielu cech, na które trzeba zwrócić dużą uwagę.

Najważniejszą sprawą jest zdecydowanie, czy chce się mieć w domu drukarkę atramentową, która jest tania i łatwo dostępna, czy też drukarkę laserową, która jest droga, lecz jednocześnie bardzo szybko generuje wydruki. Odpowiedź jest bardzo prosta, do domu zdecydowanie bardziej poleca się model tani, czyli atramentowy, lecz jednocześnie wyposażony w dodatkową funkcję skanera.

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest model hp f2420. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które należy do jednych z najtańszych na rynku, lecz jednocześnie cechuje się bardzo dobrymi parametrami, jeśli chodzi o jakość wykonywanych wydruków.

Ekonomiczność urządzenia — czyli tusze do drukarki

Wybierając domową drukarkę, trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną cechę. Jest to oczywiście ekonomiczność jej używania. Co komu po dobrej i taniej w zakupie drukarce, skoro będzie się ona albo często psuła, albo też będzie zużywała ogromne ilości tuszu. W obu tych przypadkach będzie to oznaczało ogromne dodatkowe koszta. Warto więc kupić taki model, który po pierwsze będzie cechował się ekonomicznością, jeśli chodzi o zużycie tuszu, a po drugie będzie w miarę bezawaryjny, żeby nie spędzać większości czasu w serwisie podczas naprawy. O dziwo dobrze do tego opisu pasuje model hp f2420, który z całą pewnością można polecić jako domowe urządzenie.