Jakie funkcje pełni kasetka na pieniądze?

Kasetka na pieniądze to bardzo proste urządzenie. Można je nazwać nawet niepozornym. To po prostu mały, wzmocniony kuferek zamykany na klucz lub kłódkę, w którym można przechowywać pieniądze. Jakie funkcje pełni taka kasetka?

Ochronna kasetka
Przede wszystkim kasetki na pieniądze mają za zadanie je chronić. Wkłada się do nich gotówkę i zamyka zamek. Od tego momentu nikt nie powołany nie może się do niej dostać. Nie ma, więc ryzyka, że złodziej po prostu włoży rękę do szuflady, wyjmie parę banknotów i ucieknie. Co jeszcze ważniejsze, posiadanie kasetki na pieniądze sprawia, że osoby obsługujące kasę czują się bardziej zmobilizowane do tego, by zawsze odkładać pieniądze na właściwe miejsce. Zajmuje to więcej czasu niż wrzucenie drobnych do szuflady, a tym samym zostaje lepiej zapamiętane.

kasetka na pieniądze

Odstraszająca
Kasetka na pieniądze od Biurwa może też skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Osoby postronne w ogóle nie powinny widzieć kasetki, jeśli jednak stanie się inaczej, to warto upewnić się, że wygląda ona odpowiednio. Powinna wyglądać z daleka na solidną i wzmocnioną. Dobrze, by była też taka w rzeczywistości. Jeśli złodziej oceni, że nie da sobie rady z jej otwarciem to nie będzie próbował jej ukraść. Jeśli stwierdzi, że z taką kasetką jest za dużo zachodu, to po prostu odejdzie szukać łatwiejszej zdobyczy. Ma dużą szansę, że mu się to uda, bo przecież nie wszyscy zabezpieczają się kupując kasetki na pieniądze.