Papier ksero do biura

Tani papier ksero do biura jest użytkowany na szeroką skalę. Dzięki niemu możemy kserować i drukować ważną dokumentację, co wpływa na komfort i wydajność pracy. Podczas wyboru papieru ksero ważne są jego parametry, które wpływają na jakość. Jakie wartości są najważniejsze? Na co zwrócić uwagę?

Tani papier ksero – właściwości

W trakcie zapoznawania się ze specyfiką danego papieru, z pewnością dostrzeżemy pojęcia, które pomogą nam wybrać idealne rozwiązanie. Najważniejszymi cechami są tutaj:

tani papier ksero
  • Gramatura papieru – informuje o wadze jednego arkusza. To wartość wyrażona w gramach na metr kwadratowy. Im wyższa gramatura, tym sztywniejsza i grubsza jest kartka. 
  • Klasa papieru – odnosi się głównie do poziomu jasności. Najbielszy jest papier o klasie A, natomiast najbardziej ekonomiczny jest papier klasy C.
  • Grubość – to odległość między spodem a wierzchem kartki papieru położonej na płasko. Od tej wartości zależy, jak papier zareaguje na zginanie. 
  • Nieprzezroczystość – zależna jest od ilości włókien i  struktury papieru. Niski poziom pochłania więcej światła. 
  • Format – najprościej rzecz ujmując, jest to wymiar papieru. Najpopularniejszy jest A4.
  • Gładkość – ma bardzo ważne znaczenie w kontekście jakości wydrukowanego dokumentu. Im bardziej gładka kartka, tym lepiej odwzorowane są kolory i lepszy jest kontrast.

Papier uniwersalny

Okazuje się, że na rynku spotykane jest też pojęcie uniwersalnego papieru. To papier ksero, który odznacza się niską ceną i gramaturą 80g/m2. Takie rozwiązanie sprawdzi się w domu oraz w przestrzeni biurowej. Dobrej jakości papier znajdziesz tutaj